V terapii se společně zaměřujeme na porozumění příčinám daných obtíží, pracujeme společně na hledáním smyslu v tom, co vám právě děje, zapojuji práci s tělem a představami (relaxace, imaginace), se sny, podporuji kreativní vyjadřování pocitů – kresba, modelování situací, vztahů pomocí kamenů atd.
Oblasti, kterým se věnuji:
osobní problémy, krize, pocity úzkosti, deprese, pocity ztráty smyslu
vztahové problémy
problematika domácího násilí (psychoterapie obětí DN a trestných činů)
trauma po zátěžových životních situacích (ztráta blízké osoby, tíživé prožitky z dětství – zneužívání apod.)
problematika závislostí ( následná péče pro uživatele drog po absolvované léčbě – ústavní, ambulantní)
psychosomatické obtíže
psychospirutuální krize – krize duchovního vývoje
Formy terapie:
– v konzultovně
– videokonzultace (Messenger, WhatsApp atd.)
– terapeutická procházka – určujete místo, směr, tempo procházky venku na klidném místě (parky, u řeky atd.)
Terapie (s) přírodou – speciální terapeutický blok: (cca 2 -3 h)
Zájemce sám nebo ve spolupráci se mnou dopředu vybírá místo v přírodě a přibližný cíl procházky i s ohledem na potřebu soukromí. Po setkání na místě a po úvodním krátkém „posezení“ (na trávě, lavičce…), kde dojde k vyjasnění záměru, zakázky, tématu atd., jak je běžně při terapeutických sezeních, může výlet začít.
Při terapeutické rozhovoru budou mnohem více zapojeny všechny smysly, propojovat se mohou probíraná témata s reakcemi těla, které budeme zaznamenávat, budeme pozorovat tyto reakce v souvislosti s okolním prostředím. Nápomocná bude přirozeně nás provázející muzikoterapie (zvuky okolní přírody, zpěv ptáků, šumění větru ve stromech…), aromaterapie (vůně květin, jehličí, vody…), bosá chůze může vést k vyššímu prožitku hmatu, pocitu ukotvení. Na signály těla můžeme reagovat vhodným cvičením – dechová cvičení, relaxace, imaginace na aktuální témata (řízené představy k povzbuzení ozdravných mechanismů), pohybem (např. jednoduché jógové asány, které mohou uvolnit pocity tlaku, tíhy v některé části těla), intuitivním tancem – vše v souladu s aktuálními potřebami, v souladu a se zapojením místa, na kterém se budeme nacházet.
Propojení niterných obsahů psychiky s rytmy přírody může vést k většímu porozumění sobě samému, k napojení na vnitřní zdroje síly. Výlet ukončíme sdílením toho, co nám setkání přineslo.
V párové terapii se nejčastěji řeší:
Součástí reflexní terapie je vyhodnocení problémů na základě diagnostiky, poradenství ohledně úpravy stravovacích návyků a využití bylin, tinktur apod. pro komplexní podporu tělesné a psychické rovnováhy. Používám aromaterapeutickou kosmetiku (masážní oleje, aromatické vonné oleje) Karla Hadka, využívám muzikoterapii ( relaxační hudba, hudba k harmonizaci čaker apod.).
Reflexní terapie zahrnuje stimulaci a masáž reflexních plošek na plosce nohy, v oblasti zad, šíje a hlavy a obsahuje:
Je vhodným doplňkem reflexní masáže a je zaměřené především na:
Jde o velmi šetrnou hloubkovou masáž, která je příjemná a umožňuje výrazné prokrvení tkáně i v místech, kde díky kontaktu s kostmi nemají ostatní masáže přílišný úspěch. Při masáži se baňky různých velikostí přikládají na tělo (na místo obtíží nebo se vyhledá reflexní bod ovlivňující určitý orgán v těle a ten se prostřednictvím baňky „nabudí“), čímž vznikne podtlak. Ten způsobí, že se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř. Dané místo se silně prokrví a působením podtlaku dochází i k detoxikaci organismu. Masáž se provádí buď přiložením baňky na problematické místo (záda, šíje, kyčelní kloub, koleno, loket…) nebo se provádí jemnými tahy baňky po dráze lymfy. Baňky navíc účinně rozmělňují tukové buňky celulitidy. Baňkování se provádí jemně, aby ošetření bylo příjemné. Po baňkování sice někdy zůstanou kruhy (záleží na typu pokožky a problému, který se řeší), ale ty do týdne zmizí.
Objednávat můžete přes uvedené kontakty