Metody práce

Psychoterapie

V terapeutickém setkání se pomocí rozhovoru a další metod (psychosomatika, práce s tělem, imaginace, relaxační techniky, práce se sny, s kresbou atd.) společně snažíme pochopit, projít si daným problémem směrem ke zvýšení duševního stability, ke zlepšení vztahů, k pomoci v krizi

individuální terapii vytvářím především důvěrné a bezpečné prostředí, ve kterém vás budu povzbuzovat ke sdělování vlastních pocitů a myšlenek, které  způsobují psychickou či fyzickou nepohodu. Jako terapeut pak pomáhám přijmout dosud nezpracované, nesrozumitelné či bolestivé prožitky. Směřujeme společně k  prohlubování porozumění a poznání  vzorců chování, které už  nepřinášejí užitek a nahlédnout na vaši situaci i z jiných úhlů pohledu.  Prožití, přijetí, pochopení situací,  umožňuje změnu postojů, hledání adaptivnějších způsobů řešení a zvládání aktuálních situací a tím nacházení vlastní individuality.

V párové (partnerské) a rodinné terapii se zaměřuji na celek, ve kterém pár nebo rodina fungují. Umožňuji uvidět partnera jinýma očima, pochopit svoje i jeho reakce v situacích, které do vztahu přinášejí problém, krizi. Při práci pak podporuji mezi partnery vzájemné pochopení, porozumění,  aktivní možnosti, jak změnit vlastní chování, které druhému ubližuje. Podporuji také  individuální seberozvoj každého z partnerů, který se odráží na zlepšení vztahu, v zefektivnění vzájemné komunikace atd.

Reflexní terapie

Reflexní terapie je masážní metoda, díky které je možné rozpoznat oslabení jednotlivých orgánů a pracovat na jejich posílení. Dokáže často odhalit příčiny chronických potíží.

Tento způsob vychází z toho, že každý orgán v těle má na noze tzv. reflexní plošku, která je energeticky a nervově spojená právě s daným orgánem. Můžeme si to představit jako neviditelnou strunu mezi vašimi orgány a chodidlem. Celé tělo se promítá do oblasti chodidla nebo ruky a každý orgán má na chodidle nebo ruce svůj zmenšený obraz. Ploska nohy, nárt, prsty, pata a okolí kotníků je tedy jakýmsi systémem „tlačítek“, které když stiskneme, zazvoní to na druhém konci drátu, protože signál putuje po nervových spojeních přímo do orgánu nebo části těla, na kterou chceme působit. Pokud vhodně stimulujeme správnou plošku (reflexní bod), aktivizujeme tím i vnitřní orgány.

Baňkování je velmi stará a tradiční metoda, která podporuje aktivaci krevního oběhu, regeneraci tkáně a uvolnění svalů a blokád. Zvyšuje vitální energii a má velký význam při detoxikaci organismu.  Tradiční baňkování probíhalo pomocí ohněm nahřívaných baněk, nyní se však používá modernější a bezpečnější metoda baňkování „za studena“ prostřednictvím vakuových baněk. Baňky pracují na principu podtlakového vysávání vzduchu z prostoru baňky. Díky magnetům, které jsou uvnitř baňky, mohou navíc vytvářet silné magnetické pole, které podporuje uvolnění bolesti, odstraňování otoků, snižování krevního tlaku, snížení tuku v krvi, detoxikaci, prevenci celulitidy atd. Používání baněk (přikládání na problematická místa nebo jemná masáž baňkami) má trojí účinek:

  • mechanický – když se tělo prokrví a uvolní
  • reflexní – ovlivňující vnitřní orgány
  • probuzení lymfatického systému – z těla se po další dny odplaví velké množství škodlivin

Moxování jako „léčba ohněm“, neboli požehování využívá znalosti čínské akupunktury. Spočívá v nahřívání určitých částí povrchu těla sušenou natí pelyňku černobýlu a způsobuje prohřátí, zklidnění a uvolnění vybraných míst těla – postižených ploch nebo akupunkturních bodů. Teplo pelyňku prostupuje  do hloubky, vstupuje do akupunkturních drah, doplňuje energii, podporuje krevní oběh. Má silný tonizující účinek a posiluje tělo v boji proti chronickým obtížím, preventivně posiluje imunitu  organismu.

Tělové svíce stimulují teplem a jemným sacím účinkem reflexní body, bolestivá, namožená místa na těle atd. zahřívají, podporují cirkulaci energie, uvolňují energetické bloky a spouští přirozené regenerační procesy v těle.